spring

pooneaqayi

spring
social
aboutدرباره وبلاگ
موضوعات موضوعات
spring

pooneaqayi

بهترین برند های لوازم برقی خانگی

سه شنبه پانزدهم 6 1401

بهترین برند های لوازم برقی خانگی ، حالا که می‌خواهید با همسرتان به منزلی جدید بروید، قطعا به لوازم برقی آشپزخانه نیاز دارید؛ باید از بین برندهای مختلف موجود در بازار، بهترین مارک لوازم برقی آشپزخانه را انتخاب کنید تا هم زیبا و مدرن باشد هم چند سال برای‌تان درست کار کند. شاید فکر کنید که: «برندهای مشهور دنیا را خودمان می‌شناسیم» اما در این وضعیت تحریم باید انتخاب‌ها را به برترین برندهای لوازم خانگی موجود در بازار ایران محدود کرد؛ در ادامه با ۱۰ برند برتر لوازم خانگی برای جهیزیه عروس ایرانی آشنا می‌شوید و نقاط قوت و ضعف آنها را می‌شناسید. در این مطلب بهترین برندهای لوازم خانگی برقی که در بازار فعلی ایران راحت پیدا می‌شوند را می‌خوانید.
توجه: قیمت‌های ذکر شده در مطلب مربوط به سال ۱۳۹۹ هستند.  مجله اینترنتی رزا

1. بوش لوازم خانگی Bosch

رابرت بوش در سال 1886 شرکت بوش Bosch را در شهر اشتوتگارت آلمان تاسیس کرد و از آن سال در زمینه تولید و خدمات الکترونیک و مکانیک لوازم خانگی و صنعتی فعال است. برند بوش از سال‌های دور در ایران شناخته شده بود و حالا در سال‌های دهه 1390 با تحریم‌های جدی کشورمان، هم‌چنان لوازم خانگی برقی بوش، سرسپرده‌های خاص خود را دارد زیرا عمر این محصولات بالاست و با‌کیفیت خوب از زمان چیدن جهیزیه تا جهازبرون دختر یا عروس‌تان برای شما کار می‌کنند.

چرا بوش معروف است؟

شرکت بوش از سال ۱۹۳۳ خط تولید لوازم خانگی‌اش را با تولید یخچال افتتاح کرد و در سال ۱۹۵۸ اولین ماشن لباس‌شویی تمام اتوماتیک‌اش را ساخت.
بهترین‌های بوش: لباس‌شویی و ظرف‌‌شویی‌های بوش به اصطلاح مرگ ندارند.

به بوش اعتماد کنیم؟ بله زیرا همیشه شعار آقای بوش این بود: «ترجیح می‌دهم سرمایه ام را از دست بدم تا اعتماد شما را» و در این چند دهه اعتماد بسیاری از مردم دنیا به این برند لوازم خانگی، جلب شده است.

‌بوش را از کجا بخریم؟

در حال حاضر نمایندگی رسمی برای محصولات بوش وجود ندارد اما شرکت‌هایی هستند که لوازم خانگی بوش را از طریق واسطه‌ها وارد می‌کنند.

 • بازار لوازم خانگی تهران یا شهرستان‌ها: در بازارهای بومی هر شهر لوازم خانگی بوش پیدا می‌شود اما باید ببینید چه مدلی با چه قیمتی موجود است و به دردتان می‌خورد یا خیر
 • سایت‌های فروش اینترنتی: برخی سایت‌های فروش لوازم خانگی هنوز محصولات بوش را عرضه می‌کنند. باید مدل‌‌های موجودشان را بررسی کنید، اگر برای‌تان کارایی داشت، اقدام به خرید کنید.
 • بازارهای غرب و جنوب کشور: در بازارهای مرزهای غربی و جنوب کشور، لوازم خانگی بوش پیدا می‌شوند اما باید خریداری هوشمندی باشید، تا جنس مشکل‌داری به شما نفروشند.

لیست قیمت لوازم برقی بوش

 • یخچال سایدبای ساید: ۱۵ میلیون تومان به بالا
 • یخچال دوقلو: ۱۲  میلیون تومان به بالا
 • اجاق گاز: ۱۰ میلیون تومان
 • ماشین ظرف‌شویی: ۹ میلیون تومان به بالا
 • ماشین لباس‌شویی: ۳ میلیون تومان به بالا
 • اتو: ۲ میلیون تومان به بالا
 • غذاساز: ۳ میلیون تومان به بالا
 • جاروبرقی: ۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان به بالا
 • گریل: ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به بالا
 • پلوپز: ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان به بالا
 • آب‌میوه‌گیری: ۹۰۰ هزار تومان به بالا
 • خرد کن : ۶۰۰ هزار تومان به بالا
 • جارو شارژی: ۵۸۰ هزار تومان به بالا
 • آون تستر: ۵۰۰ هزار تومان به بالا
 • آب مرکبات‌گیری: ۴۰۰ هزار تومان به بالا
 • همزن‌کاسه‌دار: ۳۵۰ هزار تومان به بالا
 • ساندویچ‌ساز : ۲۵۰ هزار تومان به بالا

2. برند لوازم خانگی سامسونگ Samsung

سامسونگ یک برند لوازم خانگی کره‌‌ای است که از سال  ۱۹۳۸ تاسیس شد و به صادرات فرآورده‌های دریایی پرداخت، سپس در دهه ۱۹۵۰ و ۱۹۶۰ وارد بیمه عمر وو منسوجات شد در دهه ۱۹۷۰ تلویزیون سیاه و سفید ساخت و کم‌کم تولید لوازم خانگی دیگر را آغاز کرد، سپس در دهه ۲۰۰۰ به بازار موبایل و لوازم ارتباطی هم وارد شد. و در دهه اخیر رقیب سرسخت برندهای مشهور دنیا از جمله اپل شده است.

چرا سامسونگ معروف است؟

سامسونگ در زبان کره‌ای یعنی 3 ستاره و این شرکت  از سال 2000 به بعد رشد چشم‌گیری در کل دنیا داشته است. سامسونگ در سال ‌2005 از دیدگاه Businessweek به عنوان برترین تولیدکننده لوازم برقی شناخته شده است.

بهترین‌های سامسونگ: سامسونگ تلویزیون و یخچال‌های بسیار خوبی دارد.

به سامسونگ اعتماد کنیم؟ بله سامسونگ در سال‌های اخیر پیش‌رفت‌های زیادی در تمام شاخه‌های تولید لوازم خانگی خود داشته است و برای جلب اطمینان مصرف کننده تیم تحقیق و توسعه‌ای قوی دارد و هنگامی که در سال ۲۰۱۶ باتری گوشی‌های نوت ۷ آتش گرفت، مدیران شرکت سامسونگ به رسم عذرخواهی از مصرف‌کنندگان روی استیج به مردم تعظیم عذرخواهی کردند.

سامسونگ را از کجا بخریم؟

در حال حاضر نمایندگی رسمی برای محصولات سامسونگ وجود ندارد اما شرکت‌هایی هستند که لوازم خانگی سامسونگ را از طریق واسطه‌ها وارد می‌کنند.

بازار لوازم خانگی تهران یا شهرستان‌ها: در بازارهای بومی هر شهر لوازم خانگی سامسونگ را به راحتی می‌یابید اما باید ببینید چه مدلی با چه قیمتی موجود در فروشگاه موجود است و با نیازهای شما سازگاری دارد؟

سایت‌های فروش اینترنتی: سایت‌های فروش لوازم خانگی هنوز لوازم برقی سامسونگ را عرضه می‌کنند که در این سایت‌ها می‌توانید قابلیت‌های انواع لواز خانگی برقی سامسونگ را با هم مقایسه و بررسی کنید.

بازارهای غرب و جنوب کشور: در بازارهای مرزهای غربی و جنوب کشور، لوازم خانگی سامسونگ به وفور پیدا می‌شوند اما باید خریداری هوشمندی باشید، تا جنس مشکل‌داری به شما فروخته نشود.

لیست قیمت برخی از محصولات سامسونگ

 • تلویزیون: ۴ میلیون و پانصد هزار تومان به بالا
 • یخچال سایدبای ساید: ۱۲ میلیون تومان به بالا
 • یخچال دوقلو: ۱۲  میلیون تومان به بالا
 • ماشین لباس‌شویی: ۶ میلیون تومان به بالا
 • ماشین ظرف‌شویی: ۵ میلیون  و ۹۰۰ هزار تومان به بالا
 • مایکروویو: ۱ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان به بالا
 • جاروبرقی: ۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان به بالا
 • کولر گازی: ۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان

3. برند لوازم خانگی ال‌ جی LG

شرکت ال جی در سال ۱۹۵۸ با نام گلداستار و گلدات در کره تاسیس شد و تولیدات الکترونیکی خود را با تلویزیون سیاه و سفید شروع کرد. در سال ۱۹۹۵ نام این شرکت به ال جی تغییر یافت. انواع محصولات خانگی ال‌جی توسط شرکت گلدیران در کشور ضمانت شد و در سال‌های تحریم، با سختی‌های موجود هنوز این محصولات در کشور ما به فروش می‌رسد.

چرا ال جی معروف است؟

لوازم خانگی ال‌ جی در رقابت با محصولات غربی و رقیب اساسی آن سامسونگ با قیمت کمی‌ پایین‌تر بازار را تسخیر کردند اما در حال حاضر کیفیت لوازم خانگی برقی ال جی با هم‌رده‌های سامسونگ و برندهای اروپا و امریکا رقابت می‌کند.

بهترین‌های ال جی:

دیزاین و کاربردی بودن محفظه‌های یخچال‌های ال‌جی زبان‌زد تمام عروس‌ خانم‌هاست.

به ال جی اعتماد کنیم؟

نمایندگی گلدیران همچنان در کشور فعال است و خریدارن می‌توانند با خیال راحت لوازم برقی موجود ال جی در کشور را با خیال راحت تهیه کند.

ال جی را از کجا بخریم؟

در حال حاضر نمایندگی رسمی برای محصولات ال جی گلدیران است که می‌توانید فروشنده‌های اصلی را با استعلام از این شرکت جستجو کنید.

 • بازار لوازم خانگی تهران یا شهرستان‌ها: در بازارهای بومی هر شهر لوازم خانگی ال جی به‌راحتی پیدا می‌شود که می‌توانید به خوبی محصولا آنها را در فروشگاه‌ها بررسی کنید.
 • سایت‌های فروش اینترنتی: سایت‌های فروش لوازم خانگی محصولات ال‌جی را عرضه می‌کنند و امکان مقایسه ویژگی‌های این محصولات وجود دارد.
 • بازارهای غرب و جنوب کشور: در بازارهای مرزهای غربی و جنوب کشور، لوازم خانگی ال‌جی را می‌توانید به راحتی بخرید اما گارانتی و ضمات‌نامه دریافت نمی‌کنید.

لیست قیمت محصولات ال جی

 • یخچال سایدبای ساید: ۱۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان به بالا
 • یخچال دوقلو: ۱۲  میلیون تومان به بالا
 • ماشین ظرف‌شویی: ۶ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان
 • تلویزیون: ۵ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان به بالا
 • کولر گازی: ۵ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان به بالا
 • ماشین لباس‌شویی: ۳ میلیون  و ۸۰۰ هزار تومان به بالا
 • مایکروویو: ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان به بالا

(0) نظر

انواع ابدومینوپلاستی

سه شنبه هشتم 6 1401

 جراحی شکم با سه روش قابل انجام است که مبنای تقسیم بندی بر اساس برش ایجاد شده می باشد.

ابدومینوپلاستی کامل

برش ایجاد شده در ابدومینوپلاستی کامل برشی کامل از سمت راست پهلو تا سمت چپ پهلو خواهد بود و در این شیوه از جراحی زیبایی شکم ناف نیز جابه جا خواهد شد.

این تکنیک از پیکر تراشی برای افرادی که شکم بسیار بزرگ آویزان و افتاده ای دارند و بیشترین نیاز به ترمیم دارند مناسب است.

برای اینکه ترشحات خارج شود بعد از اتمام جراحی شکم  لوله تخلیه زیر پوست قرار می گیرد که در مواردی باید چندین روز این لوله تخلیه باقی بماند.

مینی ابدومینوپلاستی

یکی دیگر از انواع عمل ابدومینوپلاستی ، برشی که در مینی ابدومینوپلاستی ایجاد می شود برشی کوچک در ناحیه تحتانی زیر شکم خواهد بود.

مینی ابدومینوپلاستی جراحی شکم راحتی به شمار می رود و به طور معمول جابه جا شدن ناف ندارد و حدود ا طی 2 ساعت پایان خواهد یافت.

مینی ابدمینوپلاستی مناسب افرادی است که که بافت چربی اضافه فقط در ناحیه تحتانی و زیر شکم آن ها وجود داشته باشد.

ابدومینوپلاستی گرداگرد

در ابدومینوپلاستی گرداگرد برش باید به طور وسیع ایجاد شود و گاهی تا پشت نیز ادامه خواهد داشت.

برای انجام ابدمینوپلاستی گرداگرد فرد باید به دو صورت روی تخت قرار گیرد و ابتدا روی شکم قرار می گیرد و بعد از اعمال تغییرات به پشت برگرداننده خواهد شد.

(0) نظر

آیا آقایان نیز می توانند عمل لیپوماتیک پهلو انجام دهند؟

شنبه پنجم 6 1401

پیکر تراشی با لیپوماتیک در مردان چگونه است؟

روش پیکر تراشی با لیپوماتیک در مردان در واقع به معنای کاهش وزن آن ها نمی باشد بلکه به فرم دهی بدن نیز کمک می کند. این روش برای قسمت هایی از بدن است که با هیچ ورزشی کم نمی شود و به اندازه و سایز دلخواه فرد نمی رسد. اندام هایی که به سختی و با ورزش لاغر نمی شوند و اکثر آقایان با آن ها مشکل دارند شکم،پشت و کمر می باشد.

 

قبل از انجام پیکر تراشی به روش لیپوماتیک باید حتما رادیو گرافی، تست خون و آزمایشات لازم را انجام دهید تا اگر مشکلی در بدن شما وجود داشت با رعایت به دستورات پزشک آن ها را برطرف کنید و بعد از آن به پیکر تراشی بپردازید. بهتر است حداقل تا ده روز قبل از لیپوماتیک از اهدای خون صرف نظر کنید تا هنگام پیکر تراشی با مشکل مواجه نشوید. و همچنین اگر دارو و یا ویتامین خاصی را مصرف می کنید آن را با پزشک معالج خود در میان بگذارید.

 

بسیاری از آقایان از داشتن شکم خود ناراضی هستند و از این موضوع رنج می برند. امروزه با پیشرفت علم پیکرتراشی با لیپوماتیک در مردان هم به دیگر روش ها اضافه شده است و آقایانی که از شکم بزرگ خود رنج می برند می توانند به راحتی از این روش استفاده کنند. و همچنین روش پیکر تراشی با لیپوماتیک در مردان را نیز به دوستان خود اطلاع دهند تا اگر کسی از شکم و کمر خود ناراضی بود از این روش برای جمع کردن و کوچک کردن و همچنین فرم دهی به آن ها استفاده کند.

  

لیپوماتیک برای آقایان چه کاربردی دارد؟

پیکر تراشی با لیپوماتیک در مردان زمانی انجام می شود که BMI آن ها کمتر از ۳۰ باشد. در واقع لیپوماتیک در مردان برای درمان دائم چاقی نمی باشد بلکه این روش به منظور کاهش وزن و لاغر تر شدن قسمت های موضعی که نمی توان به راحتی آن ها را لاغر کرد استفاده می شود.

 

لیپوماتیک پهلو در واقع به حذف چربی های اضافه ی فرد می پردازد و همین امر باعث کاهش وزن می شود. و فرد را به سایز دلخواه خود می رساند.

(0) نظر

عوارض احتمالی کاشت مو

شنبه پنجم 6 1401

بسیاری از افراد فکر می‌ کنند که کاشت مو ممکن است خطرات زیادی برای پوستشان داشته باشد. در حالی که با کمی تحقیق و جستجو می‌توان فهمید که این خطرات در چه مواقعی و برای چه کسانی ممکن است بروز کند. به طور کلی ممکن است برخی از عوارض تحت این شرایط بروز کند:

 

1. انتخاب روش مناسب کاشت مو

2. میزان سازگاری آن با بدن بیمار

3. و مهارت کادر درمان

4. معایب کاشت مو

 

این را هم باید بدانید که برخی از عوارض این عمل زیبایی کوتاه‌مدت و خفیف، و برخی بلندمدت و مزمن هستند و البته رعایت نکات و دستورالعمل‌های پزشکی قبل و بعد از عمل می‌تواند در کاهش عوارض ناشی از آن تأثیر زیادی داشته باشد.

 

از خطرات احتمالی کاشت مو می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

1) بی‌ حسی پوست سر: در روش‌های معمول کاشت مو مثل FUE و SUT به دلیل تراشیدن پوست سر برای برداشتن فولیکول پیوندی، بخشی از عصب‌ها قطع می‌شوند. این عارضه باعث بی‌حسی موقت می‌شود و تا مدتی کمتر از یک هفته طول می‌کشد. در روش‌های کاشت مو بدون جراحی چنین عارضه‌ای را تجربه نخواهید کرد.

 

2) باقی ماندن جای زخم: با انتخاب شیوه‌های مرسوم کاشت مو، جای تراشیدن سر به‌صورت زخم باقی می‌ماند. البته جای نگرانی نیست و این مسئله تا چند ماه پس از کاشت مو بهبود می‌یابد. در شیوه‌ای دیگر مانند کاشت مو بدون بانک مو این عارضه کمتر مشاهده می‌شود.

 

3) درد: داشتن درد تا مدتی پس از کاشت مو از رایج‌ترین عوارض به حساب می‌آید. راهکار این مسئله داروهای بی‌حسی حین عمل و مسکن بعد از عمل است.  برای کاشت مو

fug 

   نیز همین موضوع برقرار می باشد.

 

4) سکسکه: به دلیل آسیب وارده به سلول‌های عصبی هم‌زمان با تراشیدن سر، ممکن است فرد بیمار تا چند روز پس از عمل دچار سکسکه شود.

 

5) رشد موها زیر پوست: این عارضه که زیبایی سر را مخدوش می‌کند، به دلیل رشد فولیکول پیوندی زیر پوست اتفاق می‌افتند. در موارد معدودی ممکن است این عارضه به عفونت منجر شود که باید فوراً به اطلاع پزشک برسد.

 

6) شل شدن پوست سر: اگر از شیوه FUE کاشت مو انجام داده‌اید به احتمال زیاد تجربه شل شدن پوست سر را داشته‌اید. این اتفاق تا چندین ماه ادامه دارد و گاهی این سستی ادامه‌دار خواهد بود.

 

7) کیست: ایجاد کیست‌هایی به رنگ بنفش از رایج‌ترین عوارض کاشت مو به شیوه تراشیدن پوست سر هستند. این کیست‌ها درد ندارند و پس از مدت کوتاهی از بین می‌روند.

 

8) حساسیت و خارش زیاد: این عارضه از نشانه‌های بهبودی پوست سر پس از کاشت مو است. خارش، نشان‌دهنده خون‌رسانی به محل زخم است که تا مدتی کوتاه ادامه‌ دارد.

 

9) خونریزی: در اثر تراشیدن پوست سر قطعاً خونریزی محدودی ایجاد می‌شود که ممکن است در حین عمل قطع شود یا تا زمان کمی ادامه داشته باشد. زمان خونریزی خیلی زیاد نیست و با گاز استریل این مشکل حل می‌شود. افراد سیگاری بیشتر با این مسئله مواجه می‌شوند.

 

10) تورم: به طور معمول جلوی سر که محل دریافت پیوند مو است تا پنج روز متورم خواهد بود. داروهایی برای این مسئله وجود دارد که پزشک برای شما تجویز می‌کند.

 

11) عفونت: هرچند عفونت از عوارض رایج کاشت مو نیست اما می‌تواند به وجود بیاید و عارضه‌ای دردناک باشد. این مشکل در صورتی که ادامه‌دار نباشد با دارو قابل رفع است در غیر این صورت حتماً باید مورد بررسی پزشک قرار گیرد.

 

12) رشد موهای نازک و ریزش مو: در مواردی ممکن است موهایی که بعد از پیوند فولیکول رشد می‌کنند نازک باشند. این مشکل ظرف چند ماه باید مرتفع شود. ریزش مو عارضه‌ای مشابه است که به دلیل جابه‌جایی فولیکول‌ها اتفاق می‌افتد و پس از مدتی که ریزش کامل شد مرتفع می‌شود.

 

13) هیپوپیگمنتاسیون: هیپوپیگمنتاسیون همان کمرنگ شدن پوست سر است که از ماندگارترین عوارض کاشت مو محسوب می‌شود. این عارضه به خصوص در FUE و SUT رایج است.

 

14) سرگیجه: این عارضه ناشی از تراشیدن پوست سر و کاشت مو نیست بلکه به خاطر داروهای بی‌حسی است که برای کاشت مو اجتناب‌ناپذیر است.

 

15) غیرقابل برگشت بودن: اگر به دلیل مشکلات ناشی از پیوند نادرست و ژنتیک افراد بخشی از موهای کاشته شده شروع به ریزش کند؛ ممکن است که این موها غیرطبیعی به نظر برسند و ظاهری ناخوشایند را به‌وجود آورند. از آنجایی که این روش غیر قابل‌برگشت است، راهی جز کاشت مجدد مو پیش روی بیمار نیست که این موضوع یکی از معایب کاشت مو است.

 

(0) نظر

بهترین دستگاه لیزر موهای زائد

شنبه پنجم 6 1401

دستگاه لیزر الکساندرایت کندلا متعلق به شرکت کندلا (Candela)  است.

شرکت کندلا فعالیت خود از سال 1970 در زمینه تجهیزات پزشکی و در زمینه زیبایی در کشور امریکا آغاز نموده است.
و همیشه یکی از شرکت های پیشرو در زمینه طراحی و ساخت تکنولوژی های درمانی بوده است.

تکنولوژی های ساخته شده توسط این شرکت توانسته خدمات بزرگی را به پزشکان در زمینه درمان بسیاری از بیماری ها مثل بهبود طیف گسترده ای از مسائل زیبایی، درمان زخم ها، درمان ضایعات خوشخیم عروقی و رنگدانه، کاهش چین و چروک، برطرف کردن آکنه، سلامت زنان، لیزر موهای زائد و… ارائه دهد.

چرا الکساندرایت و چرا الکس کندلا؟

یکی از علت هایی که موجب روی آوردن اغلب کلینیک‌ ها و مراکز زیبایی و لیزر، به لیزر کندلا، هزینه‌ مقرون به صرفه می باشد که مراجعین بابت هر جلسه می‌ پردازند.
همچنین علاوه بر این مقاومت و ماندگاری بالای دستگاه لیزر الکساندرایت کندلا که سبب افزایش طول عمر آن نیز می‌ شود، از دیگر نکات حائز اهمیت می‌ باشد.

دستگاه لیزر الکساندر کندلا

دستگاه لیزر الکس کندلا در واقع یکی از بهترین و پر فروش ترین محصولات شرکت کندلا می باشد که شهرتی جهانی دارد.
این دستگاه یکی از پیچیده ترین و قدرتمندترین تکنولوژی ساخت را دارد و همین امر موجب می شود تا طول عمر بالایی را دارا باشد.
دستگاه لیزر کندلا در سه مدل GENTLELASE PRO ،GENTLEYAG PRO و GENTLEMAX PRO طراحی و تولید می شود.
این سه مدل دستگاه اگرچه در ظاهر به یکدیگر شبیه هستند اما در طول موج خروجی با هم متفاوت اند.

بهترین دستگاه رفع موهای زائد

همانطور که می دانید رنگدانه های موی اغلب ایرانی ها به اندازه کافی تیره می باشد طوری که برای جذب
اشعه لیزر کندلا الکساندرایت و ایجاد انرژی حرارتی مورد نیاز برای حذف ریشه مو بسیار مناسب می باشد.
به همین علت ایرانی ها کاندید های بسیار خوبی برای انجام لیزر موهای زائد توسط دستگاه لیزر موی کندلا الکس تبدیل می شوند.
به همین دلیل استفاده از دستگاه کندلا الکس مخصوصا مدل 2019 با بهره گیری از تکنولوژی پیشرفته و امکانات جدید در اکثر کلینیک های زیبایی، سالن های آرایشی و مطب متخصصان پوست و مو بسیار رایج است و رضایت کامل مخاطبین به این مراکز را به همراه دارد.

تفاوت لیزر کندلا الکساندرایت با لیزر های دیود

یکی از دستگاه های لیزر قابل مقایسه با لیزر کندلا الکساندرایت که به بازار عرضه شده، لیزر دیود پالسی می باشد که طول موج آن کمی بالا تر از لیزر الکساندرایت است.
اما نتیجه حذف موهای زائد به وسیله الکساندر کندلا طی 12 ماه حدود 90% و توسط لیزر دیود حدود 85% بوده است.
قابل توجه است که بازدهی این دو دستگاه، یکسان برآورد می شود.
ولی احتمال بروز عوارض ناشی از لیزر برای لیزر دیود حدود 28.9% بوده که در مقایسه با لیزر کندلا الکس (9.5%) بسیار زیاد بوده است.
به همین علت لیزر کندلا الکساندرایت به عنوان ایمن ترین و پربازده ترین دستگاه لیزر شناخته می شود

(0) نظر

بهترین دستگاه لیزر موهای زائد

چهارشنبه یازدهم 3 1401

لیزر موهای زائد چیست؟

لیزر موهای زائد به یکی از پرطرفدارترین روش های رفع موهای ناخواسته بدن تبدیل شده است. هر چیزی که در دنیای تکنولوژی موثر واقع شود وارد حواشی نیز خواهد شد. دستگاه های مختلفی برای از بین بردن این مو ها تولید شده و عمل کرد آنها به بهترین نحو ثابت شده است. پیدا کردن روش صحیح لیزر و انتخاب مرکز مناسب مانع تکرار تجربه تلخ از دست دادن پول و وقت و از همه مهمتر سلامتی خود را به خطر نمی اندازد.

کاربردهای لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد را می‌توان در هر نقطه‌ای از بدن استفاده کرد. البته مراجعات برای لیزر برخی از قسمت‌های بدن بیشتر است. مثلاً در خانم‌ها لیزر قسمت بیکینی و تناسلی و لیزر موهای صورت شایع‌تر می باشد. در آقایان لیزر موهای زیر بغل، لیزر خط ریش، موهای کمر و پشت گردن بیشتر انجام می‌شود. با این حال روش لیزر به قدری انعطاف پذیر، سریع و موثر است که می‌توان در چند جلسه کوتاه کل بدن را لیزر کرد.

لیزر موهای زائد بیکینی و ناحیه‌ی تناسلی (واژن)

از بین بردن موهای زائد ناحیه‌ی بیکینی با روش های سنتی و قدیمی دردسرهای زیادی را به همراه داشته است. اگر این ناحیه را با تیغ اصلاح نمایید، باید هر ۳ تا ۴ روز یکبار این کار را تکرار کنید، برای زخم نکردن این ناحیه‌ی حساس و از بین بردن دائمی مو های زائد این ناحیه لیزر بهترین روش است.

آیا لیزر بیکینی درد دارد؟

طبق شنیده ها ممکن است کمی درد در هنگام لیزر موهای زائد بیکینی تجربه کنید ولی آن قدر نیست که غیرقابل تحمل باشد. بسته به دستگاه انتخابی میزان درد نیز متفاوت است. به طور کلی کمتر از ۱ درصد مراجعین به کرم‌های بی‌حس کننده نیاز پیدا می‌کنند. نحوه کم کردن درد لیزر را می توانید در لینک درج شده بخوانید.لیزر موهای زائد صورت

ناحیه‌ی صورت یکی از مناطق حساس بدن مخصوصا برای خانم ها است که برای از بین بردن موهای این ناحیه ی توان از لیزر استفاده کرد. لیزر موهای زائد صورت بسیار سریع انجام می‌شود و شاید ۵ الی ۱۰  دقیقه زمان ببرد و بین ۶ تا ۱۲ جلسه لیزر با فاصله های ۲ تا ۴ هفته‌ای مورد نیاز است. البته که در صورت استفاده از بهترین دستگاه های لیزر چون دستگاه لیزر الکساندرایت کندلا می توان این درد را تا حد بسیاری کنترل نمود.

لیزر موی زائد برای چه کسانی ضرر دارد؟

وجود اختلالات هورمونی

مصرف دارو های خاص

وجود بعضی بیماریها

وجود گوشت اضافه در محل عمل

سابقه تبخال مکرر

داشتن عفونت فعال مثل جوشهای چرکی

برنزه بودن

وجود تاتو یا خال یا کک و مک در محل لیزر

مصرف ایزوترتینویین

مصرف داروهای حاوی طلا

سابقه بیماریهایی مثل لوپوس

افراد باردار

توصیه و مراقبت های بعد از لیزر

برای تسکین دردها از ژلی که داده می شود و رسانا می باشد استعمال نمایید.

باید حتما از عینک محافظی که داده می شود استفاده نمایید

از شما خواسته خواهد شد تا هر ناراحتی که در مورد لیزر موهای زائد دارید بیان کنید

تنظیمات لیزر برای شما آسان تر و با تاثیرتر باشد.

تا سه روز اول پس از لیزر موهای زائد از رفتن به سونا و استخر دوری کنید

قبل از اینکه به پیاده روی بروید از فیلتر uvکرم ضد آفتاب حداقل ۳۰ استفاده کنید.

حداقل یک هفته بعد از لیزر در مقابل معرض نور آفتاب قرار نگیرید.

(0) نظر

کاشت مو چگونه انجام می‌شود؟

سه شنبه سوم 3 1401


 فرایند کاشت مو می‌تواند چیزی حدود ۴ تا ۸ ساعت طول بکشد. در صورتی که شما به کاشت تعداد زیادی مورد نیاز داشته باشید احتمالاً پزشک از شما می‌خواهد که روز بعد نیز به کلینیک کاشت مو مراجعه کنید تا درمان شما تکمیل شود.

نتایج حاصل از کاشت مو کی قابل مشاهده خواهد بود؟

 اکثر بیماران می‌توانند به مدت ۶ تا ۹ ماه پس از جراحی شاهد نتایج به دست آمده باشند و در برخی از افراد حدود ۱۲ ماه طول می‌کشد تا موها به طور کامل رشد کنند. بهتر است بدانید که حدود ۲ تا ۸ هفته پس از جراحی، موهای پیوند شده شروع به ریزش خواهند کرد که این فرایند کاملاً طبیعی است. در ماه سوم ظاهر موها کم پشت تر از قبل خواهد بود که این وضعیت نیز طبیعی است.

برای کاشت مو از چه روش‌هایی استفاده می‌شود؟

 جراحی کاشت مو می‌تواند به یکی از دو روش fue و fut انجام شود. در ادامه به طور خلاصه به بررسی این دو روش خواهیم پرداخت.

کاشت مو به روش fue

 منظور از fue استخراج واحد فولیکولی است و به فرایند استخراج واحدهای فولیکولی گفته می‌‌شود که شامل برداشتن یک تا چهار عدد مو از قسمت پشت سر است که همیشه موهای این ناحیه سالم باقی می‌ماند و دچار ریزش نخواهد شد. به قسمت پشت سر منطقه ایمن دهنده مو گفته می‌شود. در این روش واحدهای فولیکولی به صورت مجزا برداشته می‌شوند و یک سوراخ کوچک در پوست باقی می‌ماند که در نهایت ترمیم می‌‌شود و به سختی به چشم می‌آید مگر آنکه شما به طور کامل سر خود را شیو کنید.

کاشت مو به روش fut

به پیوند واحد فولیکولی برای کاشت مو fut گفته می‌‌شود. از هر دو روش برای کاشت مو استفاده می‌شود اما fut اولین روشی است که برای کاشت مورد استفاده قرار گرفت. هنگامی ‌که برای اولین بار این روش معرفی شد استخراج و دسته بندی یک تا چهار مو از یک واحد فولیکولی دشوار بود. تفاوتی که بین این دو روش وجود دارد این است که گرافت‌های fut در یک جلسه و به صورت یک بافت نواری از ناحیه دهنده مو برداشته می‌شوند. این بافت نواری از قسمت پشت سر و دو طرف سر برداشته می‌شود و پزشک برای این کار از وسایل جراحی استفاده خواهد کرد. سپس بافت استخراج شده به قطعات کوچک تر تقسیم می‌‌شود و به کمک میکروسکوپ بسیار قوی واحدهای فولیکولی آن استخراج خواهد شد.

مراحل کاشت ابرو

برای کاشت ابروی طبیعی، پزشک از بی حسی موضعی استفاده می کند. پیوند طبیعی ابرو شامل برداشتن فولیکول های موی پشت گوش است که در هر نوبت یک فولیکول برداشته می شود و پزشک پیوند ابرو با استفاده از سوزن های مخصوصی این فولیکول ها را در ناحیه ابرو پیوند می زند.

 

گاهی ایجاد ابرو نرمال و مناسب به دلیل تعصبات و انتظارات زیاد و واهی متقاضی کاشت ابرو، می تواند بسیار سخت و بی نتیجه باشد. با توجه به اینکه ابرو اصلی ترین عضو صورت است، قبل از شروع  باید گام های اصلی کاشت ابرو را بدانیم و آنها را رعایت کنیم.

آن ‌چه بسیاری از عمل‌های زیبایی را تهدید می‌کند، انتظار «غیرواقعی» فرد از نتیجه عمل است. در واقع فردی که برای عمل مراجعه می‌کند، در مواردی انتظار دارد حتی با یک تغییر کوچک، صاحب یک چهره کاملا متفاوت شود! این نوع نگاه به عمل‌های مربوط به زیبایی اصلا کمکی به نتیجه کار نمی‌کند و تنها لطمه می‌زند.


مزوتراپی مو چیست؟

مزوتراپی که به عنوان Mesohair یا Mesoplasty نیز شناخته می گردد به عنوان ترکیبی از مواد تقویت کننده مختلف برای مو است که با حداقل تهاجم به سر تزریق شده و به تقویت موی سر کمک می کند. این روش در موارد دیگری نیز کاربرد دارد به عنوان مثال مزوتراپی برای لک صورت یکی از شیوه های پرکاربرد و البته تاثیرگذار در زیباسازی پوست صورت می باشد.

موارد کاربرد مزوتراپی مو

درمان سلولیت

رفع چربی های موضعی

رفع چربی پلک

درمان ریزش مو

جوانسازی پوست

رفع لک های پوستی

کانتور بدن و اصلاح انحناهای سطحی

بهبود جای زخم و اسکار

 

(0) نظر
X