spring

pooneaqayi

spring
social
aboutدرباره وبلاگ
موضوعات موضوعات
spring

pooneaqayi

انواع ابدومینوپلاستی

سه شنبه هشتم 6 1401

 جراحی شکم با سه روش قابل انجام است که مبنای تقسیم بندی بر اساس برش ایجاد شده می باشد.

ابدومینوپلاستی کامل

برش ایجاد شده در ابدومینوپلاستی کامل برشی کامل از سمت راست پهلو تا سمت چپ پهلو خواهد بود و در این شیوه از جراحی زیبایی شکم ناف نیز جابه جا خواهد شد.

این تکنیک از پیکر تراشی برای افرادی که شکم بسیار بزرگ آویزان و افتاده ای دارند و بیشترین نیاز به ترمیم دارند مناسب است.

برای اینکه ترشحات خارج شود بعد از اتمام جراحی شکم  لوله تخلیه زیر پوست قرار می گیرد که در مواردی باید چندین روز این لوله تخلیه باقی بماند.

مینی ابدومینوپلاستی

یکی دیگر از انواع عمل ابدومینوپلاستی ، برشی که در مینی ابدومینوپلاستی ایجاد می شود برشی کوچک در ناحیه تحتانی زیر شکم خواهد بود.

مینی ابدومینوپلاستی جراحی شکم راحتی به شمار می رود و به طور معمول جابه جا شدن ناف ندارد و حدود ا طی 2 ساعت پایان خواهد یافت.

مینی ابدمینوپلاستی مناسب افرادی است که که بافت چربی اضافه فقط در ناحیه تحتانی و زیر شکم آن ها وجود داشته باشد.

ابدومینوپلاستی گرداگرد

در ابدومینوپلاستی گرداگرد برش باید به طور وسیع ایجاد شود و گاهی تا پشت نیز ادامه خواهد داشت.

برای انجام ابدمینوپلاستی گرداگرد فرد باید به دو صورت روی تخت قرار گیرد و ابتدا روی شکم قرار می گیرد و بعد از اعمال تغییرات به پشت برگرداننده خواهد شد.

(0) نظر

آیا آقایان نیز می توانند عمل لیپوماتیک پهلو انجام دهند؟

شنبه پنجم 6 1401

پیکر تراشی با لیپوماتیک در مردان چگونه است؟

روش پیکر تراشی با لیپوماتیک در مردان در واقع به معنای کاهش وزن آن ها نمی باشد بلکه به فرم دهی بدن نیز کمک می کند. این روش برای قسمت هایی از بدن است که با هیچ ورزشی کم نمی شود و به اندازه و سایز دلخواه فرد نمی رسد. اندام هایی که به سختی و با ورزش لاغر نمی شوند و اکثر آقایان با آن ها مشکل دارند شکم،پشت و کمر می باشد.

 

قبل از انجام پیکر تراشی به روش لیپوماتیک باید حتما رادیو گرافی، تست خون و آزمایشات لازم را انجام دهید تا اگر مشکلی در بدن شما وجود داشت با رعایت به دستورات پزشک آن ها را برطرف کنید و بعد از آن به پیکر تراشی بپردازید. بهتر است حداقل تا ده روز قبل از لیپوماتیک از اهدای خون صرف نظر کنید تا هنگام پیکر تراشی با مشکل مواجه نشوید. و همچنین اگر دارو و یا ویتامین خاصی را مصرف می کنید آن را با پزشک معالج خود در میان بگذارید.

 

بسیاری از آقایان از داشتن شکم خود ناراضی هستند و از این موضوع رنج می برند. امروزه با پیشرفت علم پیکرتراشی با لیپوماتیک در مردان هم به دیگر روش ها اضافه شده است و آقایانی که از شکم بزرگ خود رنج می برند می توانند به راحتی از این روش استفاده کنند. و همچنین روش پیکر تراشی با لیپوماتیک در مردان را نیز به دوستان خود اطلاع دهند تا اگر کسی از شکم و کمر خود ناراضی بود از این روش برای جمع کردن و کوچک کردن و همچنین فرم دهی به آن ها استفاده کند.

  

لیپوماتیک برای آقایان چه کاربردی دارد؟

پیکر تراشی با لیپوماتیک در مردان زمانی انجام می شود که BMI آن ها کمتر از ۳۰ باشد. در واقع لیپوماتیک در مردان برای درمان دائم چاقی نمی باشد بلکه این روش به منظور کاهش وزن و لاغر تر شدن قسمت های موضعی که نمی توان به راحتی آن ها را لاغر کرد استفاده می شود.

 

لیپوماتیک پهلو در واقع به حذف چربی های اضافه ی فرد می پردازد و همین امر باعث کاهش وزن می شود. و فرد را به سایز دلخواه خود می رساند.

(0) نظر

عوارض احتمالی کاشت مو

شنبه پنجم 6 1401

بسیاری از افراد فکر می‌ کنند که کاشت مو ممکن است خطرات زیادی برای پوستشان داشته باشد. در حالی که با کمی تحقیق و جستجو می‌توان فهمید که این خطرات در چه مواقعی و برای چه کسانی ممکن است بروز کند. به طور کلی ممکن است برخی از عوارض تحت این شرایط بروز کند:

 

1. انتخاب روش مناسب کاشت مو

2. میزان سازگاری آن با بدن بیمار

3. و مهارت کادر درمان

4. معایب کاشت مو

 

این را هم باید بدانید که برخی از عوارض این عمل زیبایی کوتاه‌مدت و خفیف، و برخی بلندمدت و مزمن هستند و البته رعایت نکات و دستورالعمل‌های پزشکی قبل و بعد از عمل می‌تواند در کاهش عوارض ناشی از آن تأثیر زیادی داشته باشد.

 

از خطرات احتمالی کاشت مو می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

1) بی‌ حسی پوست سر: در روش‌های معمول کاشت مو مثل FUE و SUT به دلیل تراشیدن پوست سر برای برداشتن فولیکول پیوندی، بخشی از عصب‌ها قطع می‌شوند. این عارضه باعث بی‌حسی موقت می‌شود و تا مدتی کمتر از یک هفته طول می‌کشد. در روش‌های کاشت مو بدون جراحی چنین عارضه‌ای را تجربه نخواهید کرد.

 

2) باقی ماندن جای زخم: با انتخاب شیوه‌های مرسوم کاشت مو، جای تراشیدن سر به‌صورت زخم باقی می‌ماند. البته جای نگرانی نیست و این مسئله تا چند ماه پس از کاشت مو بهبود می‌یابد. در شیوه‌ای دیگر مانند کاشت مو بدون بانک مو این عارضه کمتر مشاهده می‌شود.

 

3) درد: داشتن درد تا مدتی پس از کاشت مو از رایج‌ترین عوارض به حساب می‌آید. راهکار این مسئله داروهای بی‌حسی حین عمل و مسکن بعد از عمل است.  برای کاشت مو

fug 

   نیز همین موضوع برقرار می باشد.

 

4) سکسکه: به دلیل آسیب وارده به سلول‌های عصبی هم‌زمان با تراشیدن سر، ممکن است فرد بیمار تا چند روز پس از عمل دچار سکسکه شود.

 

5) رشد موها زیر پوست: این عارضه که زیبایی سر را مخدوش می‌کند، به دلیل رشد فولیکول پیوندی زیر پوست اتفاق می‌افتند. در موارد معدودی ممکن است این عارضه به عفونت منجر شود که باید فوراً به اطلاع پزشک برسد.

 

6) شل شدن پوست سر: اگر از شیوه FUE کاشت مو انجام داده‌اید به احتمال زیاد تجربه شل شدن پوست سر را داشته‌اید. این اتفاق تا چندین ماه ادامه دارد و گاهی این سستی ادامه‌دار خواهد بود.

 

7) کیست: ایجاد کیست‌هایی به رنگ بنفش از رایج‌ترین عوارض کاشت مو به شیوه تراشیدن پوست سر هستند. این کیست‌ها درد ندارند و پس از مدت کوتاهی از بین می‌روند.

 

8) حساسیت و خارش زیاد: این عارضه از نشانه‌های بهبودی پوست سر پس از کاشت مو است. خارش، نشان‌دهنده خون‌رسانی به محل زخم است که تا مدتی کوتاه ادامه‌ دارد.

 

9) خونریزی: در اثر تراشیدن پوست سر قطعاً خونریزی محدودی ایجاد می‌شود که ممکن است در حین عمل قطع شود یا تا زمان کمی ادامه داشته باشد. زمان خونریزی خیلی زیاد نیست و با گاز استریل این مشکل حل می‌شود. افراد سیگاری بیشتر با این مسئله مواجه می‌شوند.

 

10) تورم: به طور معمول جلوی سر که محل دریافت پیوند مو است تا پنج روز متورم خواهد بود. داروهایی برای این مسئله وجود دارد که پزشک برای شما تجویز می‌کند.

 

11) عفونت: هرچند عفونت از عوارض رایج کاشت مو نیست اما می‌تواند به وجود بیاید و عارضه‌ای دردناک باشد. این مشکل در صورتی که ادامه‌دار نباشد با دارو قابل رفع است در غیر این صورت حتماً باید مورد بررسی پزشک قرار گیرد.

 

12) رشد موهای نازک و ریزش مو: در مواردی ممکن است موهایی که بعد از پیوند فولیکول رشد می‌کنند نازک باشند. این مشکل ظرف چند ماه باید مرتفع شود. ریزش مو عارضه‌ای مشابه است که به دلیل جابه‌جایی فولیکول‌ها اتفاق می‌افتد و پس از مدتی که ریزش کامل شد مرتفع می‌شود.

 

13) هیپوپیگمنتاسیون: هیپوپیگمنتاسیون همان کمرنگ شدن پوست سر است که از ماندگارترین عوارض کاشت مو محسوب می‌شود. این عارضه به خصوص در FUE و SUT رایج است.

 

14) سرگیجه: این عارضه ناشی از تراشیدن پوست سر و کاشت مو نیست بلکه به خاطر داروهای بی‌حسی است که برای کاشت مو اجتناب‌ناپذیر است.

 

15) غیرقابل برگشت بودن: اگر به دلیل مشکلات ناشی از پیوند نادرست و ژنتیک افراد بخشی از موهای کاشته شده شروع به ریزش کند؛ ممکن است که این موها غیرطبیعی به نظر برسند و ظاهری ناخوشایند را به‌وجود آورند. از آنجایی که این روش غیر قابل‌برگشت است، راهی جز کاشت مجدد مو پیش روی بیمار نیست که این موضوع یکی از معایب کاشت مو است.

 

(0) نظر

بهترین دستگاه لیزر موهای زائد

شنبه پنجم 6 1401

دستگاه لیزر الکساندرایت کندلا متعلق به شرکت کندلا (Candela)  است.

شرکت کندلا فعالیت خود از سال 1970 در زمینه تجهیزات پزشکی و در زمینه زیبایی در کشور امریکا آغاز نموده است.
و همیشه یکی از شرکت های پیشرو در زمینه طراحی و ساخت تکنولوژی های درمانی بوده است.

تکنولوژی های ساخته شده توسط این شرکت توانسته خدمات بزرگی را به پزشکان در زمینه درمان بسیاری از بیماری ها مثل بهبود طیف گسترده ای از مسائل زیبایی، درمان زخم ها، درمان ضایعات خوشخیم عروقی و رنگدانه، کاهش چین و چروک، برطرف کردن آکنه، سلامت زنان، لیزر موهای زائد و… ارائه دهد.

چرا الکساندرایت و چرا الکس کندلا؟

یکی از علت هایی که موجب روی آوردن اغلب کلینیک‌ ها و مراکز زیبایی و لیزر، به لیزر کندلا، هزینه‌ مقرون به صرفه می باشد که مراجعین بابت هر جلسه می‌ پردازند.
همچنین علاوه بر این مقاومت و ماندگاری بالای دستگاه لیزر الکساندرایت کندلا که سبب افزایش طول عمر آن نیز می‌ شود، از دیگر نکات حائز اهمیت می‌ باشد.

دستگاه لیزر الکساندر کندلا

دستگاه لیزر الکس کندلا در واقع یکی از بهترین و پر فروش ترین محصولات شرکت کندلا می باشد که شهرتی جهانی دارد.
این دستگاه یکی از پیچیده ترین و قدرتمندترین تکنولوژی ساخت را دارد و همین امر موجب می شود تا طول عمر بالایی را دارا باشد.
دستگاه لیزر کندلا در سه مدل GENTLELASE PRO ،GENTLEYAG PRO و GENTLEMAX PRO طراحی و تولید می شود.
این سه مدل دستگاه اگرچه در ظاهر به یکدیگر شبیه هستند اما در طول موج خروجی با هم متفاوت اند.

بهترین دستگاه رفع موهای زائد

همانطور که می دانید رنگدانه های موی اغلب ایرانی ها به اندازه کافی تیره می باشد طوری که برای جذب
اشعه لیزر کندلا الکساندرایت و ایجاد انرژی حرارتی مورد نیاز برای حذف ریشه مو بسیار مناسب می باشد.
به همین علت ایرانی ها کاندید های بسیار خوبی برای انجام لیزر موهای زائد توسط دستگاه لیزر موی کندلا الکس تبدیل می شوند.
به همین دلیل استفاده از دستگاه کندلا الکس مخصوصا مدل 2019 با بهره گیری از تکنولوژی پیشرفته و امکانات جدید در اکثر کلینیک های زیبایی، سالن های آرایشی و مطب متخصصان پوست و مو بسیار رایج است و رضایت کامل مخاطبین به این مراکز را به همراه دارد.

تفاوت لیزر کندلا الکساندرایت با لیزر های دیود

یکی از دستگاه های لیزر قابل مقایسه با لیزر کندلا الکساندرایت که به بازار عرضه شده، لیزر دیود پالسی می باشد که طول موج آن کمی بالا تر از لیزر الکساندرایت است.
اما نتیجه حذف موهای زائد به وسیله الکساندر کندلا طی 12 ماه حدود 90% و توسط لیزر دیود حدود 85% بوده است.
قابل توجه است که بازدهی این دو دستگاه، یکسان برآورد می شود.
ولی احتمال بروز عوارض ناشی از لیزر برای لیزر دیود حدود 28.9% بوده که در مقایسه با لیزر کندلا الکس (9.5%) بسیار زیاد بوده است.
به همین علت لیزر کندلا الکساندرایت به عنوان ایمن ترین و پربازده ترین دستگاه لیزر شناخته می شود

(0) نظر
X