spring

pooneaqayi

spring
social
aboutدرباره وبلاگ
موضوعات موضوعات
spring

pooneaqayi

بهترین دستگاه لیزر موهای زائد

چهارشنبه یازدهم 3 1401

لیزر موهای زائد چیست؟

لیزر موهای زائد به یکی از پرطرفدارترین روش های رفع موهای ناخواسته بدن تبدیل شده است. هر چیزی که در دنیای تکنولوژی موثر واقع شود وارد حواشی نیز خواهد شد. دستگاه های مختلفی برای از بین بردن این مو ها تولید شده و عمل کرد آنها به بهترین نحو ثابت شده است. پیدا کردن روش صحیح لیزر و انتخاب مرکز مناسب مانع تکرار تجربه تلخ از دست دادن پول و وقت و از همه مهمتر سلامتی خود را به خطر نمی اندازد.

کاربردهای لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد را می‌توان در هر نقطه‌ای از بدن استفاده کرد. البته مراجعات برای لیزر برخی از قسمت‌های بدن بیشتر است. مثلاً در خانم‌ها لیزر قسمت بیکینی و تناسلی و لیزر موهای صورت شایع‌تر می باشد. در آقایان لیزر موهای زیر بغل، لیزر خط ریش، موهای کمر و پشت گردن بیشتر انجام می‌شود. با این حال روش لیزر به قدری انعطاف پذیر، سریع و موثر است که می‌توان در چند جلسه کوتاه کل بدن را لیزر کرد.

لیزر موهای زائد بیکینی و ناحیه‌ی تناسلی (واژن)

از بین بردن موهای زائد ناحیه‌ی بیکینی با روش های سنتی و قدیمی دردسرهای زیادی را به همراه داشته است. اگر این ناحیه را با تیغ اصلاح نمایید، باید هر ۳ تا ۴ روز یکبار این کار را تکرار کنید، برای زخم نکردن این ناحیه‌ی حساس و از بین بردن دائمی مو های زائد این ناحیه لیزر بهترین روش است.

آیا لیزر بیکینی درد دارد؟

طبق شنیده ها ممکن است کمی درد در هنگام لیزر موهای زائد بیکینی تجربه کنید ولی آن قدر نیست که غیرقابل تحمل باشد. بسته به دستگاه انتخابی میزان درد نیز متفاوت است. به طور کلی کمتر از ۱ درصد مراجعین به کرم‌های بی‌حس کننده نیاز پیدا می‌کنند. نحوه کم کردن درد لیزر را می توانید در لینک درج شده بخوانید.لیزر موهای زائد صورت

ناحیه‌ی صورت یکی از مناطق حساس بدن مخصوصا برای خانم ها است که برای از بین بردن موهای این ناحیه ی توان از لیزر استفاده کرد. لیزر موهای زائد صورت بسیار سریع انجام می‌شود و شاید ۵ الی ۱۰  دقیقه زمان ببرد و بین ۶ تا ۱۲ جلسه لیزر با فاصله های ۲ تا ۴ هفته‌ای مورد نیاز است. البته که در صورت استفاده از بهترین دستگاه های لیزر چون دستگاه لیزر الکساندرایت کندلا می توان این درد را تا حد بسیاری کنترل نمود.

لیزر موی زائد برای چه کسانی ضرر دارد؟

وجود اختلالات هورمونی

مصرف دارو های خاص

وجود بعضی بیماریها

وجود گوشت اضافه در محل عمل

سابقه تبخال مکرر

داشتن عفونت فعال مثل جوشهای چرکی

برنزه بودن

وجود تاتو یا خال یا کک و مک در محل لیزر

مصرف ایزوترتینویین

مصرف داروهای حاوی طلا

سابقه بیماریهایی مثل لوپوس

افراد باردار

توصیه و مراقبت های بعد از لیزر

برای تسکین دردها از ژلی که داده می شود و رسانا می باشد استعمال نمایید.

باید حتما از عینک محافظی که داده می شود استفاده نمایید

از شما خواسته خواهد شد تا هر ناراحتی که در مورد لیزر موهای زائد دارید بیان کنید

تنظیمات لیزر برای شما آسان تر و با تاثیرتر باشد.

تا سه روز اول پس از لیزر موهای زائد از رفتن به سونا و استخر دوری کنید

قبل از اینکه به پیاده روی بروید از فیلتر uvکرم ضد آفتاب حداقل ۳۰ استفاده کنید.

حداقل یک هفته بعد از لیزر در مقابل معرض نور آفتاب قرار نگیرید.

(0) نظر

کاشت مو چگونه انجام می‌شود؟

سه شنبه سوم 3 1401


 فرایند کاشت مو می‌تواند چیزی حدود ۴ تا ۸ ساعت طول بکشد. در صورتی که شما به کاشت تعداد زیادی مورد نیاز داشته باشید احتمالاً پزشک از شما می‌خواهد که روز بعد نیز به کلینیک کاشت مو مراجعه کنید تا درمان شما تکمیل شود.

نتایج حاصل از کاشت مو کی قابل مشاهده خواهد بود؟

 اکثر بیماران می‌توانند به مدت ۶ تا ۹ ماه پس از جراحی شاهد نتایج به دست آمده باشند و در برخی از افراد حدود ۱۲ ماه طول می‌کشد تا موها به طور کامل رشد کنند. بهتر است بدانید که حدود ۲ تا ۸ هفته پس از جراحی، موهای پیوند شده شروع به ریزش خواهند کرد که این فرایند کاملاً طبیعی است. در ماه سوم ظاهر موها کم پشت تر از قبل خواهد بود که این وضعیت نیز طبیعی است.

برای کاشت مو از چه روش‌هایی استفاده می‌شود؟

 جراحی کاشت مو می‌تواند به یکی از دو روش fue و fut انجام شود. در ادامه به طور خلاصه به بررسی این دو روش خواهیم پرداخت.

کاشت مو به روش fue

 منظور از fue استخراج واحد فولیکولی است و به فرایند استخراج واحدهای فولیکولی گفته می‌‌شود که شامل برداشتن یک تا چهار عدد مو از قسمت پشت سر است که همیشه موهای این ناحیه سالم باقی می‌ماند و دچار ریزش نخواهد شد. به قسمت پشت سر منطقه ایمن دهنده مو گفته می‌شود. در این روش واحدهای فولیکولی به صورت مجزا برداشته می‌شوند و یک سوراخ کوچک در پوست باقی می‌ماند که در نهایت ترمیم می‌‌شود و به سختی به چشم می‌آید مگر آنکه شما به طور کامل سر خود را شیو کنید.

کاشت مو به روش fut

به پیوند واحد فولیکولی برای کاشت مو fut گفته می‌‌شود. از هر دو روش برای کاشت مو استفاده می‌شود اما fut اولین روشی است که برای کاشت مورد استفاده قرار گرفت. هنگامی ‌که برای اولین بار این روش معرفی شد استخراج و دسته بندی یک تا چهار مو از یک واحد فولیکولی دشوار بود. تفاوتی که بین این دو روش وجود دارد این است که گرافت‌های fut در یک جلسه و به صورت یک بافت نواری از ناحیه دهنده مو برداشته می‌شوند. این بافت نواری از قسمت پشت سر و دو طرف سر برداشته می‌شود و پزشک برای این کار از وسایل جراحی استفاده خواهد کرد. سپس بافت استخراج شده به قطعات کوچک تر تقسیم می‌‌شود و به کمک میکروسکوپ بسیار قوی واحدهای فولیکولی آن استخراج خواهد شد.

مراحل کاشت ابرو

برای کاشت ابروی طبیعی، پزشک از بی حسی موضعی استفاده می کند. پیوند طبیعی ابرو شامل برداشتن فولیکول های موی پشت گوش است که در هر نوبت یک فولیکول برداشته می شود و پزشک پیوند ابرو با استفاده از سوزن های مخصوصی این فولیکول ها را در ناحیه ابرو پیوند می زند.

 

گاهی ایجاد ابرو نرمال و مناسب به دلیل تعصبات و انتظارات زیاد و واهی متقاضی کاشت ابرو، می تواند بسیار سخت و بی نتیجه باشد. با توجه به اینکه ابرو اصلی ترین عضو صورت است، قبل از شروع  باید گام های اصلی کاشت ابرو را بدانیم و آنها را رعایت کنیم.

آن ‌چه بسیاری از عمل‌های زیبایی را تهدید می‌کند، انتظار «غیرواقعی» فرد از نتیجه عمل است. در واقع فردی که برای عمل مراجعه می‌کند، در مواردی انتظار دارد حتی با یک تغییر کوچک، صاحب یک چهره کاملا متفاوت شود! این نوع نگاه به عمل‌های مربوط به زیبایی اصلا کمکی به نتیجه کار نمی‌کند و تنها لطمه می‌زند.


مزوتراپی مو چیست؟

مزوتراپی که به عنوان Mesohair یا Mesoplasty نیز شناخته می گردد به عنوان ترکیبی از مواد تقویت کننده مختلف برای مو است که با حداقل تهاجم به سر تزریق شده و به تقویت موی سر کمک می کند. این روش در موارد دیگری نیز کاربرد دارد به عنوان مثال مزوتراپی برای لک صورت یکی از شیوه های پرکاربرد و البته تاثیرگذار در زیباسازی پوست صورت می باشد.

موارد کاربرد مزوتراپی مو

درمان سلولیت

رفع چربی های موضعی

رفع چربی پلک

درمان ریزش مو

جوانسازی پوست

رفع لک های پوستی

کانتور بدن و اصلاح انحناهای سطحی

بهبود جای زخم و اسکار

 

(0) نظر
X